Претседателот на Ел Салвадор: Подемот на Биткоин е само прашање на време

Претседателот на Ел Салвадор сподели позитивна прогноза за Биткоин, велејќи дека средството ќе се зголеми и покрај неодамнешните флуктуации на пазарот. Најиб ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот производител на електрични автомобили Tesla поседувал биткоини во вредност од речиси 2 милијарди долари на крајот на минатата година, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пазарната вредност на биткоинот во сопственост на компанијата „Тесла“ изнесуваше 1,99 милијарди долари на 31 декември минатата година, се открива во годишниот ...
| | веќе видена | слични

Биткоинот се искачи над 50-дневниот подвижен просек за прв пат по повеќе од два месеци, пишува Џоана Осингер за Bloomberg. Најголемата криптовалута се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Изгледа дека сопствениците на биткоин се навикнаа на волатилноста на криптовалутата и иако сигурно не им е сеедно, многумина не се толку загрижени за иднината ...
| | веќе видена | слични

Уште еднаш бевме сведоци дека пазарот на криптовалути е нестабилен и релативно лесно се нарушува.Цената на биткоинот падна повеќе од 10.000 долари само за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 253 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Ел Салвадор: Подемот на Биткоин е само прашање на време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: