Залет на компании со крипто-инвестиции, потребна ли е регулација?

Филијалата на Федералните резерви на САД во Бостон, или едноставно ФЕД, соработуваше со престижниот МИТ за да развие предлог за дигитална валута што ...
| | веќе видена | слични

Русија би можела да инкасира до 13 милијарди долари (1 трилион рубљи) годишно со легализирање, регулирање и оданочување на трансакциите со криптовалути, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Фирмите за криптовалути и блокчејн се загрижени за идното законодавство што се врти околу индустријата за криптовалути и парите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот производител на електрични автомобили Tesla поседувал биткоини во вредност од речиси 2 милијарди долари на крајот на минатата година, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пазарната вредност на биткоинот во сопственост на компанијата „Тесла“ изнесуваше 1,99 милијарди долари на 31 декември минатата година, се открива во годишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 480 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 880 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 439 | | | веќе видена

Турција побара екстрадиција на 33 лица осомничени за тероризам во рамките на договорот со кој се согласи да не го блокира приемот на Шведска и Финска во НАТО. ...
сите 284 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 163 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Залет на компании со крипто-инвестиции, потребна ли е регулација?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: