Маричиќ: Владата не гледа проблем од вметнувањето на Хрватите, Црногорците и Бугарите во македонскиот Устав

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ во вечерашното гостување то Тема на денот во Дневникот на Сител појасни дека Владата не гледа проблем од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во пресрет на разговорите на експертско ниво меѓу министерствата за надворешни работи на Македонија и на Бугарија посветени на политичкиот пакет прашања за ...
| | веќе видена | слични

Преговорите меѓу Македонија и Бугарија продолжуваат по неодамнешната прослава на 150 годишнината од раѓањето на македонскиот идеолог Гоце Делчев, кој за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Досегашното комуницирање со датуми и рокови не ни донесе среќа и успех и сакаме брзо, но не и избрзано решение со Бугарија, изјави вицепремиерот за европски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета се пишуваше во координација со здруженијата на новинари, Советот за етика во медиуми и останатите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Работните групи меѓу Северна Македонија и Бугарија се мерки за градење на доверба и промена на атмосферата. Имавме силна наелектрилизираност изминатите ...
| | веќе видена | слични

„Јавноста треба да знае дека подолго време една од блокадите што Бугарија ја користеше беше за долгото и краткото име на државата. Тоа го правеше во сите ...
| | веќе видена | слични

Со новиот Закон за граѓанска одговорност за навреда и клевета се утврдува одговорност за секој сопственик на портал, бидејќи не секогаш имаат импресум. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 483 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски порача дека со Рамковниот договор се зачувале суверенитетот и интегритетот на земјата и се поставиле темелите за уставни и ...
сите 154 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 108 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Владата не гледа проблем од вметнувањето на Хрватите, Црногорците и Бугарите во македонскиот Устав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: