РКЕ: Цената на парното останува иста

5 копии

Следната недела РКЕ ќе објави предлог како да им се помогне на компаниите кои се на слободен пазар, а имаат потешкотии во набавка на електрична енергија, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Миле Лефков од ВМРО-ДПМНЕ објаснува како тече работниот ден на шефот на државната Регулаторна Комисија за енергетика Марко Бислимовски. Бислимовски ...
| | веќе видена | слични

Растот на цените на енергентите посебно ги погодува сиромашните кои често поради немаштија се принудени на поголема потрошувачка на енергија. Социјалните ...
| | веќе видена | слични

Германската влада минатата седмица донела одлука за доделување еднократна финансиска помош за семејствата со помали примања и за студентите. Тие летово ќе ...
| | веќе видена | слични

Независноста на РКЕ ја потврди Енергетската Заедници со тоа што четврта година по ред не прогласуваат за број еден регулатор во рамките на енергетската ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Денес во Собранието на Република Македонија ќе се разгледува финансискиот план на Регулаторната комисија за енергетика. Оваа Комисија треба да е независно тело ...
| | веќе видена | слични

Белгијците ќе мора да издвојуваат повеќе за нивната омилена закуска – помфритот – поради зголемените трошоци за енергија, стоки и работна сила. Белгија е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 470 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 471 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ: Цената на парното останува иста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: