Русија одговори на британските закани: Тоа е напад на руските фирми

Велика Британија ќе ги санкционира сите деловни интереси и луѓето кои се најтесно поврзани со Путин доколку Русија преземе каква било акција против Украина, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
4 копии

Британската влада ја разгледува можноста да испрати воени бродови во Југоисточна Европа, со цел да ги заштити своите сојузници, изјави британскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Највисокорангираниот руски генерал во пензија го предупреди Владимир Путин да не влегува во војна со Украина, обвинувајќи го рускиот лидер дека создава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захаровa изјави дека САД и Велика Британија прават се за да се одржи приказната за руската ...
| | веќе видена | слични

Европа исто така не е непристрасна во овој судир, рекла таа. Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, изјавила дека САД ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи на Велика Британија, Лиз Трас, денеска изјави дека тврдењата на Русија дека таа не планира да ја нападне Украина се лажни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најпрво сакам да ви посакам добредојдовте на овој голем сенароден протест. Овде нема политика, овде има само една партија, тоа е Македонија, и тука се луѓе од ...
сите 872 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 105 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц ги повика граѓаните заеднички да се соочат со економските проблеми кои ја тресат Германија, особено инфлацијата и најави дека ќе ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија одговори на британските закани: Тоа е напад на руските фирми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: