Ковачевски телефонираше со Мицотакис: „Односите меѓу двете земји се одлични“

2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, попладнево оствари телефонски разговор со премиерот на Хеленската Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Телефонскиот разговор меѓу премиерите на Македонија и Грција, Димитар Ковачевски и Кирјакос Мицотакис, според портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 50 отсто од земјите членки на Обединетите нации ја поддржуваат грчката кандидатура за позицијата непостојан член на Советот за безбедност на ОН во 2025-26 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен преку писмо до шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас изразил благодарност за придонесот на Грција во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се обидуваме да олесниме во отстранувањето на кои било тешкотии што постојат во моментов поради бугарското вето за одржување на првата меѓувладина конференција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Взаемната волја за зајакнување на повеќеслојните билатерални односи и билатералната соработка, со фокус на економскиот и трговскиот сектор, беше изразена на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, попладнево телефонски разговорал со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, честитајќи му го изборот за премиер и посакувајќи му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 429 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 611 | | | веќе видена

Јас знам дека состојбата во државата е многу лоша и дека малодушноста често оди со лоша состојба, но не смее да го фаќа луѓето малодушност и мора масовно да се ...
сите 205 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 389 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 221 | | | веќе видена

21 година од погибието на 10 армиски припадници кај Карпалак. Нема да биде заборавена нивната жртва за нашата слобода. Македонија памети. Слава им!, порача ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 67 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски телефонираше со Мицотакис: „Односите меѓу двете земји се одлични“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: