На територија на СВР Битола за пребрзо возење казнети 39 лица


4 копии

Во текот на вчерашниот ден (07.02.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (07.02.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на ...
| | веќе видена | слични

Притоа, за четири часа биле констатирани и санкционирани шест прекршоци, информираат од СВР Велес. Најавуваат дека засилените акциски контроли ќе продолжат и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изречени се вкупно 265 сообраќајни мерки во текот на вчерашниот ден на територија на Град Скопје, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции. ...
| | веќе видена | слични

Акциските контроли на МВР се спроведуваат во континуитет од 2016 година наваму. Правиме и сериозни и континуирани вонредни контроли, пред сѐ на возила кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 197 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека модифицираниот француско-бугарски предлог, за кој претседателот на Владата се изјасни дека е државнички, ...
сите 226 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На територија на СВР Битола за пребрзо возење казнети 39 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: