Песков: „Намалете ги тензиите, луѓето само што не ги спакувале куферите за првите линии на фронтот“


Москва го повикува Вашингтон и неговите европски сојузници да се откажат од политиката за кревање на тензии околу Украина и да заземат конструктивен став. На ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитриј Кулеба денеска изјави дека Киев со нетрпение ги очекува сигналите што францускиот претседател Емануел Макрон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија не се двоуми енергенсите што ги праќа во Европа да ги користи како оружје за геополитичка добивка и ние треба да покажеме одлучност во подобрување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Европа се соочува со најсериозната закана по нејзината безбедност од завршувањето на Студената војна, предупреди денеска шефот на европската дипломатија, Жозеп ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот шеф на дипломатијата, Дмитро Кулебао денеска ја предупреди Москва да не се обидува да го оттргне Киев од своите западни сојузници додека европските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската министерка за надворешни работи Аналена Баербок денеска отпатува за Украина, што е нејзина втора посета на земјата во последните три недели, како ...
| | веќе видена | слични

Светот ја следи неиспровоцираната агресија на Русија кон Украина. Активностите на Русија се закана не само за Украина, туку и за Европа и за меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 719 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков: „Намалете ги тензиите, луѓето само што не ги спакувале куферите за првите линии на фронтот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: