Кремљ: Заканите на Лондон со санкции е напад врз рускиот бизнис и ќе повлечат соодветни мерки

Заканите од Лондон за воведување нови сакнции против руски компании и деловни луѓе наводно поврзани со рускиот претседател Владимир Путин претставуваат напад и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Британската влада ја разгледува можноста да испрати воени бродови во Југоисточна Европа, со цел да ги заштити своите сојузници, изјави британскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Највисокорангираниот руски генерал во пензија го предупреди Владимир Путин да не влегува во војна со Украина, обвинувајќи го рускиот лидер дека создава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захаровa изјави дека САД и Велика Британија прават се за да се одржи приказната за руската ...
| | веќе видена | слични

Европа исто така не е непристрасна во овој судир, рекла таа. Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, изјавила дека САД ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи на Велика Британија, Лиз Трас, денеска изјави дека тврдењата на Русија дека таа не планира да ја нападне Украина се лажни и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 253 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ: Заканите на Лондон со санкции е напад врз рускиот бизнис и ќе повлечат соодветни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: