Постојано носиме мерки да ги ублажиме последиците од енергетската криза, вели Ковачевски

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека Владата постојано носи одлуки кои ќе овозможат непрекинато снабдување на електрична енергија во целата земја, но и ...
| | веќе видена | слични

Растот на цените на енергентите посебно ги погодува сиромашните кои често поради немаштија се принудени на поголема потрошувачка на енергија. Социјалните ...
| | веќе видена | слични

Германската влада минатата седмица донела одлука за доделување еднократна финансиска помош за семејствата со помали примања и за студентите. Тие летово ќе ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот вицепремиер за економски прашања д-р Кочо Анѓушев во Тема на денот во Дневникот на Сител вели дека покачувањето на сметките нa нешто под 10 ...
| | веќе видена | слични

Покоачувањето на сметките нa нешто под 10 проценти на електричната енергија е некое минимално покачување коешто се случи со помош на големи субвенции од страна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Наглиот пораст на цените на енергенсите на пазарот ги активира европските влади во обид да ги заштитат граѓаните од ценовниот шок и да им помогнат во плаќањето ...
| | веќе видена | слични

Кризата со високите цени на енергенсите поттикна дел од владите на повеќе европски земј да донесат мерки за заштита на граѓаните од ценовниот шок и да им ...
| | веќе видена | слични

Сиромашните семејства и бројни студенти во Германија ќе добијат еднократна помош поради високите сметки за греење, одлучи денес владата. Министерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 597 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 509 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 479 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Постојано носиме мерки да ги ублажиме последиците од енергетската криза, вели Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: