Акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, три неисправни во Гостивар


Денеска (31.01.2022) во периодот од 6 до 9 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар спровеле акциска контрола на возила ...
| | веќе видена | слични

Притоа, за четири часа биле констатирани и санкционирани шест прекршоци, информираат од СВР Велес. Најавуваат дека засилените акциски контроли ќе продолжат и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (07.02.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на ...
| | веќе видена | слични

Изречени се вкупно 265 сообраќајни мерки во текот на вчерашниот ден на територија на Град Скопје, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на вчерашниот ден (07.02.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Акциските контроли на МВР се спроведуваат во континуитет од 2016 година наваму. Правиме и сериозни и континуирани вонредни контроли, пред сѐ на возила кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Димитар Ковачевски, Бујар Османи и Бојан Маричиќ со новиот предлог ги прифаќаат сите бугарски барања, обвинува пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган ...
сите 788 | | | веќе видена

Албанската новинарка Ериса Зикај од Брисел изнесе прогноза дека одлуката за преговачката рамка за Албанија и Македонија ќе се носи на 7 јули. Таа во емисијата ...
сите 735 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 466 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 1095 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, три неисправни во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: