Ковачевски: Внесена е нова динамика во разговорите со Бугарија


Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека е внесена нова динамика во разговорите со Бугарија и договорен нов пристап во разговорите, свртен на реални теми. Тој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не смее разговорите со Бугарија да се остават само на политиката и да останат само на разговори. Треба да се потпишат конкретни договори со конкретни рокови и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонско-бугарската стопанска комора, Кирил Лазаров вечерва гостуваше во вестите на Телевизија Сител. „Бизнисмените веќе 5-6 години наназад ...
| | веќе видена | слични

„Бизнисмените веќе 5-6 години наназад зборуваат дека треба да се остави простор економијата да го трасира патот за подобра иднина на двата народа. Досега не не ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) алармира дека нејзиниот мандат ќе биде директно делегитимиран доколку се воспостави механизам за ...
| | веќе видена | слични

Формирањето паралелен механизам, наменет исклучиво за заштита на инвеститорите од Бугарија, како што најавија министерот Бесими и бугарскиот министер Лорер, би ...
| | веќе видена | слични

Ќе се создаде паралелен механизам кој ќе задира во независноста и самостојноста на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација и ќе значи директно ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) реагира на изјавите за формирање механизам – Комисија за заштита од дискриминација на инвеститори, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 185 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Внесена е нова динамика во разговорите со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: