Ковачевски: Внесена е нова динамика во разговорите со Бугарија


Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека е внесена нова динамика во разговорите со Бугарија и договорен нов пристап во разговорите, свртен на реални теми. Тој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не смее разговорите со Бугарија да се остават само на политиката и да останат само на разговори. Треба да се потпишат конкретни договори со конкретни рокови и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонско-бугарската стопанска комора, Кирил Лазаров вечерва гостуваше во вестите на Телевизија Сител. „Бизнисмените веќе 5-6 години наназад ...
| | веќе видена | слични

„Бизнисмените веќе 5-6 години наназад зборуваат дека треба да се остави простор економијата да го трасира патот за подобра иднина на двата народа. Досега не не ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) алармира дека нејзиниот мандат ќе биде директно делегитимиран доколку се воспостави механизам за ...
| | веќе видена | слични

Формирањето паралелен механизам, наменет исклучиво за заштита на инвеститорите од Бугарија, како што најавија министерот Бесими и бугарскиот министер Лорер, би ...
| | веќе видена | слични

Ќе се создаде паралелен механизам кој ќе задира во независноста и самостојноста на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација и ќе значи директно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) реагира на изјавите за формирање механизам – Комисија за заштита од дискриминација на инвеститори, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Пејачката Ребека пред Собранието пееше и се обрати пред насобраните граѓани. Таа изјави дека оние кои носат црни костумчиња, ако ставиле француски парфем, не ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Внесена е нова динамика во разговорите со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: