Прв состанок на македонско - бугарската Работна група за економија, трговија и иновации

По првата меѓувладина седница во Софија, почнаа средбите на работните групи за продлабочување на соработката со соседна Бугарија. Прв на дводневен состанок, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи смета дека декларацијата за Гоце Делчев поднесена во Собранието од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ нè враќа ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во утринското гостување на емисијата на Здраво Македонијо рече дека декларацијата за Гоце Делчев поднесена во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во пресрет на разговорите на експертско ниво меѓу министерствата за надворешни работи на Северна Македонија и на Бугарија посветени на политичкиот пакет ...
| | веќе видена | слични

Преговорите меѓу Македонија и Бугарија продолжуваат по неодамнешната прослава на 150 годишнината од раѓањето на македонскиот идеолог Гоце Делчев, кој за ...
| | веќе видена | слични

Досегашното комуницирање со датуми и рокови не ни донесе среќа и успех и сакаме брзо, но не и избрзано решение со Бугарија, изјави вицепремиерот за европски ...
| | веќе видена | слични

„Работните групи меѓу Северна Македонија и Бугарија се мерки за градење на доверба и промена на атмосферата. Имавме силна наелектрилизираност изминатите ...
| | веќе видена | слични

„Јавноста треба да знае дека подолго време една од блокадите што Бугарија ја користеше беше за долгото и краткото име на државата. Тоа го правеше во сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 764 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 298 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 589 | | | веќе видена

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...
сите 306 | | | веќе видена

ПРОТЕСТОТ ЕСКАЛИРАШЕ Ескалира состојбата пред Собранието, на протестот против францускиот предлог. Има повредени полицајци. Демонстрантите ја урнаа оградата ...
сите 81 | | | веќе видена

Повеќе од две децении сум во вашите домови на фреквенцијата на македонската телевизија, пренесувајќи ви ги случувањата од Македонија и од светот. Јас како ...
сите 372 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв состанок на македонско - бугарската Работна група за економија, трговија и иновации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: