Каква политика се крие зад паролата на ДУИ „за права на Албанаците“?


Изјавата на вицепремиерот Артан Груби, околу тоа дека ДУИ е подготвена да разговара за промена на изборниот модел и да се согласи на промена на Уставот само ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Несериозно е предлози кон измени на Законот за Влада премиер да испраќа преку медиумите. Предлози за работни групи за измени за Закон за Влада и Изборниот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски нема да го убедува неговиот коалициски партнер Али Ахмети да даде поддршка за една изборна единица - Бара повторно формирање на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитср Ковачевски најави дека допрва ќе се формираат работни групи за измена на Изборниот законик во делот на изборниот модел. Според ова, тешко ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски не е за предвремени парламентарни избори. До редовните во 2024-та, фокусот треба да биде справување со здравствената и енергетската криза ...
| | веќе видена | слични

Двете најголеми партии, владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ го поддржуваат предлогот на помалите партии за промена на сегашниот изборен модел од шест ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повеќе од 20 години се расправаме, отвораме расправа околу промена на изборите правила, реформите на Изборниот законик, но првпат имаме суштинска отворена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ докажа дека нема политичка волја за да се спроведат фер и демократски избори, а Пржинската влада каква што беше параван за недемократските услови за ...
| | веќе видена | слични

Малите партии излегоа со тезата дека оваа влада има рок од три месеци да направи измени во изборниот законик и да аплицира една изборна единица, тоа тие го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 546 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 471 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 711 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каква политика се крие зад паролата на ДУИ „за права на Албанаците“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: