Ќе се реконструира улицата Перо Наков во Гази Баба


4 копии
4 копии

Жителите од селото Луковица алармираат дека поради високата снежна покривка речиси е невозможно да се оди или да се замине од нивното село на планината Сува ...
| | веќе видена | слични

Поради високата снежна покривка речиси е невозможно да се оди или да се замине од планинското село Луковица, кое е дел од тетовската општина Желино, алармираат ...
| | веќе видена | слични

Селото Луковица, кое се наоѓа во високите предели на Сува Гора, откако падна последниот снег, со денови е отсечено од Општина Желино, на која и припаѓа, како и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Надлежните од Јавното претпријатие Македонија пат информираат дека во текот на вчерашниот ден расчистено е до село П’клиште, а од раните утрински часови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Љуљзим Мена, 64-годишен пенизонер од струшкото село Мислодежда, веќе четири години самоиницијативно, со свое возило на кое има поставено плуг, го чисти снегот ...
| | веќе видена | слични

Жителите на најголемото село во општина Берово мака мачат со неисчистените патишта од снегот, од и до селото. Имено, по обилните врнежи на снег од кој беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната трибина со наслов „Ќе има ли владина одговорност за трајното нарушување на националните интереси?“ која се одржа во просториите на Центарот за ...
сите 506 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи вчера врачи вербална нота до бугарското МНР во која најостро ги осудува написите „Македонија е Бугарија“, кои можеа да се ...
сите 700 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 346 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во својата колумна на порталот Плус инфо излезе со сериозна критика за бугарскиот премиер во оставка, Кирил Петков, но и со пофални ...
сите 290 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 202 | | | веќе видена

На 26.06.2022 во временскиот период од 00.30 до 03.00 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Единица за недозволена ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се реконструира улицата Перо Наков во Гази Баба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: