Романија и Чешка стојат на патот кон СП 2023

Хрватскиот ракометен сојуз му подготвува отказ на селекторот Хрвоје Хорват. Така може да се протолкува последната изјава на првиот човек на хрватскиот ракомет ...
| | веќе видена | слични

Заврши Европското првенство во кое титулата ја освои репрезентацијата на Шведска со победата во големото финале против Шпанија. Најдобрата македонска селекција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 86 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 186 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романија и Чешка стојат на патот кон СП 2023

Од:
До кого (е-маил):
Порака: