Казни за 196 возачи во Скопје, 64 за брзо возење


Струшките инспектори од пазарната и трудовата инспекција не затекнале трговци кои работат во недела во струшката околина. Во изминатиов месец, од 10-ти јануари ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Изречени се казни за 18 возачи кои не дале предност на пешаци на територија на СВР Битола, информираат од Министерството за внатрешни работи.„Денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 05. и 06.02.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север, ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден (06.02.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 588 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 222 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 132 | | | веќе видена

Предлогот на француското претседателство со ЕУ е многу избалансиран и за Македонија и за Бугарија, коментира за ТВ Бугарија Стојан Сталев, поранешен министер ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казни за 196 возачи во Скопје, 64 за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: