ЕУ сака четирикратно да го зголеми производството на микрочипови до 2030 година

„Сакаме да достигнеме 20 отсто од светското производство до 2030 година, знаејќи дека дотогаш пазарот треба да се удвои. Затоа Европа треба да го зголеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе биде вреден милијарда евра, што ќе му овозможи на европскиот технолошки сектор да се натпреварува со оној на САД и Азија.Ле Мер за новиот фонд зборуваше на ...
| | веќе видена | слични

Новиот европски технолошки фонд официјално ќе биде објавен утре, изјави францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер. Ќе биде вреден милијарда евра, што ќе му ...
| | веќе видена | слични

Францускиот министер за финансии го најави официјалното започнување на европскиот технолошки фонд од милијарди евра за да им помогне на компаниите од Стариот ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија наскоро ќе го претстави планот за четирикратно зголемување на европското производство на електронски чипови до 2030 година и тоа ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 284 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Високиот претставник на германскиот Бундестаг за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје изјави дека а ко Македонија го отфрли францускиот предлог, друг може ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 165 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ сака четирикратно да го зголеми производството на микрочипови до 2030 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: