Болницата во Штип бара помош од Кочани, 15 доктори и медицински сестри се позитивни на ковид

Поради тоа што 15 доктори и сестри се позитивни на ковид-19, можностите за евентуално реактивирање на модуларната болница во Штип се сведени на минимум, па ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прилепската општа болница не размислува за ново ковид-одделение , освен инфективното, каде, велат, има доволно слободни места. Две простории од модуларната се ...
| | веќе видена | слични

Во Припеп достигнат е врвот на пикот на овој бран и во наредните денови се очекува да се постигне едно стабилно плато после кое треба да започне да опаѓа ...
| | веќе видена | слични

Во Тетовскиот Регион имаше мал интерес за имунизација уште од почетокот кога започна вакцинирањето против ковид-19. Потоа еден период лани, кога за влез во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

25 деца на возраст од еден месец до 15 години се лекуваат во Институтот за белодробни заболувања „Козле“, а едно двегодишно дете е на кислородна поддршна, ...
| | веќе видена | слични

Во пандемијата зголемен бројот на напади врз лекари и медицински персонал. Големите гужви низ болничките ходници причина за нервоза кај се поголем број на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 255 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Болницата во Штип бара помош од Кочани, 15 доктори и медицински сестри се позитивни на ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: