Несторовски: Чекам повик во март, можеме да ја изненадиме Италија


2 копии

Македонскиот напаѓач Илија Несторовски, во интервју за турски медиум, рече дека Македонија не е без шанси против Италија во баражот за Мундијалот во Катар. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крилниот напаѓач на Наполи, Хирвинг Лозано заработи повреда на рамото за време на мечот меѓу Мексико и Панама и се претпоставува дека два месеци ќе биде надвор ...
| | веќе видена | слични

Матијас Гидсел заработи незгодна повреда во првата минута од „малото финале“ на ЕП 2022 во Будимпешта, а деталните лекарски прегледи донесоа лоша вест за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илија Несторовски се рехабилитираше од тешката повреда на коленото поради која го пропушти историското Европско првенство, но неповолна вест за него е што не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 403 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несторовски: Чекам повик во март, можеме да ја изненадиме Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: