Несторовски: Имаме добра шанса, можеме да ја елиминираме Италија

Илија Несторовски својот последен натпревар за македонската А репрезентација го имаше лани на 28 март во победата од мундијалските квалификации против ...
| | веќе видена | слични

Добро познатиот новинар на „Скај Италија“, Фабио Кареса, е песимист околу шансите на италијанската репрезентација во мартовските баражи за Светско првенство, и ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Челзи, Хаким Зијеш повеќе нема да добива повик за репрезентацијата на Мароко додека таму е селектор Вахид Халилхоџиќ. Причината поради која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Илија Несторовски се рехабилитираше од тешката повреда на коленото поради која го пропушти историското Европско првенство, но неповолна вест за него е што не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несторовски: Имаме добра шанса, можеме да ја елиминираме Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: