Митревски: Пасквал има многу трофеи, но во баражот со Македонија беше поразен!

Македонија можеше подобро, но и можеше полошо да мине во ждрепката за место на Светското првенство 2023 година. Доби добро познати ривали, Романија е првата ...
| | веќе видена | слични

Добро познатиот новинар на „Скај Италија“, Фабио Кареса, е песимист околу шансите на италијанската репрезентација во мартовските баражи за Светско првенство, и ...
| | веќе видена | слични

Паузата која што ќе биде повеќе од шест недели за време на одржувањето на Светското првенство во Катар, претставува голем проблем за најсилните европски лиги и ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Челзи, Хаким Зијеш повеќе нема да добива повик за репрезентацијата на Мароко додека таму е селектор Вахид Халилхоџиќ. Причината поради која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митревски: Пасквал има многу трофеи, но во баражот со Македонија беше поразен!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: