Тежок бараж за СП за ракометарите – на патот стојат Романија и Чешка

Романија ке биде противник на најдобрите Македонски ракометари во баражот број 1 што ќе се игра во март годинава како двомеч. Доколку Македонија биде успешна ...
| | веќе видена | слични

Добро познатиот новинар на „Скај Италија“, Фабио Кареса, е песимист околу шансите на италијанската репрезентација во мартовските баражи за Светско првенство, и ...
| | веќе видена | слични

Паузата која што ќе биде повеќе од шест недели за време на одржувањето на Светското првенство во Катар, претставува голем проблем за најсилните европски лиги и ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Челзи, Хаким Зијеш повеќе нема да добива повик за репрезентацијата на Мароко додека таму е селектор Вахид Халилхоџиќ. Причината поради која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 384 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 25 | | | веќе видена

Ставот на Владата е дека политичките партии треба да бидат подалеку од Армијата и тој став е јасно изразен во измените на Законот за служба во Армијата, рече ...
сите 66 | | | веќе видена

Украинското Министерство за надворешни работи денеска повика на значително зголемување на западната воена помош за земјата – еден ден по завршувањето на ...
сите 222 | | | веќе видена

Околу 98.000 Руси преминаа во Казахстан во текот на неделата откако претседателот Владимир Путин најави делумна мобилизација на резервисти за да се борат во ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тежок бараж за СП за ракометарите – на патот стојат Романија и Чешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: