Инфективното одделение во Штип е полно, четири починати пациенти и во изминатото деноноќие

Втор пат за неполни 5 дена, 4 починати пациенти на инфективното одделение во едно деноноќие. Двајца се од Кочани и по еден од Штип и Пробиштип, на возраст од ...
| | веќе видена | слични

Расте смртноста од корона вирусот. Изминатото деноноќие се регистрирани најмногу смртни случаи од почетокот на овој бран. Со новите 1493 инфицирани, бројот на ...
| | веќе видена | слични

Со новите 1.493 инфицирани, бројот на ковид-дијагностицирани од почетокот на епидемијата во земјава достигна 275 637. Во вчерашната статистика беа евидентирани ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) соопшти дека по покренатата постапка од нивна страна, а во врска со објава во медиумите дека ...
| | веќе видена | слични

25 деца на возраст од еден месец до 15 години се лекуваат во Институтот за белодробни заболувања „Козле“, а едно двегодишно дете е на кислородна поддршна, ...
| | веќе видена | слични

Откако на 02 декември од Владата соопштија се изготвува дигитален модел за испорака на информациите и решенијата за изолација до граѓаните заради утврдена ...
| | веќе видена | слични

Граѓани сами носеле решенија за изолација поради коронавирус до службите на МВР за да докажат дека им завршила изолацијата и да можат слободно да се движат. ...
| | веќе видена | слични

Државниот здравствен и санитарен инспекторат, во консултација со Министерството за здравство, со Агенцијата за заштита на личните податоци и со Владата го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 255 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфективното одделение во Штип е полно, четири починати пациенти и во изминатото деноноќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: