Колку долго заразена личност со омикрон сојот е преносител на вирусот и кога е најзаразна: Петтиот ден е клучен, а една работа има голема улога...


Омикрон, новиот сој на коронавирусот исклучително брзо се шири, иако симптомите се поблаги, сепак тоа не ја намалува неговата опасност. Сега експертите дадоа ...
| | веќе видена | слични

Македонката Елена Пеева, која работи за Фајзер“ и успешно предводи повеќе клинички студии со нови лекови и е автор на повеќе од 50 научни стручни трудови од ...
| | веќе видена | слични

Потребно е помалку време за некој кој бил изложен на ковид потенцијално да му се појават симптоми. Манифестацијата на симптомите е пократка, а пократок е и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во светот се уште постојат недоумици околу појавата на Ковид-19, ширењето на заразата и развојот на вакцините против коронавирусот. Кампањите за масовна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинираните и невакцинираните луѓе кои се инфицираат со сојот омикрон имаат различни симптоми, покажува новото истражување. Додека на почетокот имаше мислење ...
| | веќе видена | слични

 Кампањите за масовна имунизација, ефикасноста на вакцините и нивните евентуални несакани реакции, ковид-сертификатите, строгите епидемиолошки мерки и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Клиничките испитувања и добиените податоци од вакцините против ковид-19 глобално покажуваат дека засилувачките дози овозможуваат одлична заштита против тешка ...
| | веќе видена | слични

Иако станува збор за мал процент, се чини дека некои луѓе се целосно отпорни на ковид-19. Во списанието „Природа“ (Nature), објавени се резултати од новата ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот д-р Драган Даниловски, денеска беше гостин во „Тема на денот“ на Сител телевизија. „Со пандемијата имаме искуство веќе две години секој нареден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 617 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 100 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку долго заразена личност со омикрон сојот е преносител на вирусот и кога е најзаразна: Петтиот ден е клучен, а една работа има голема улога...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: