Кривична пријава против скопјанец за недозволена трговија со оружје


Единица за недозволена трговија вчера поднела кривична пријава до надлежното скопско Основно јавно обвинителство против Б.Ј. (44), поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
5 копии

Вчера околу 22.15 часот на ул. „Лазар Димитров“ во Скопје од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил приведен В.Р. (38) од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии
5 копии
2 копии

Вчера (04.02.2022) во периодот од 06.30 до 09.30 часот, врз основа на утврдени приоритети за подобрување на јавната безбедност, особено помеѓу учениците во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

При контрола на 391 возило кои вршат јавен превоз на деца, исклучени се од сообраќај 11 возила и утврдени се 20 кривични дела, информира денеска Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Искористете ја можноста да го почнете пристапниот процес со Европската Унија, ѝ порача на Северна Македонија советникот за национална безбедност на Белата куќа ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против скопјанец за недозволена трговија со оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: