Петков: Да се пушти Македонија на патот кон Европа, не значи дека се пушта во Европа

Додава дека историјата не може да се заборави и не треба да се игнорира, но во истовреме и да се наметнува и погрешен пристап. -Не можеме да пристапиме со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денес оствари средба со германските пратениците Кристијан Петри (СПД), ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, во рамки на посетата на Брисел, каде се наоѓа во дводневна работна посета, се запозна и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети денеска оствари средба со шпанскиот амбасадор Хозе Луис Лозано Гарсија, при тоа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со европратеникот Сергеј Станишев, претседател на Партијата на европски социјалисти ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети на средбата што денеска ја остварил со амбасадорот на Кралството Шпанија, Хозе Луис Лозано ...
| | веќе видена | слични

На средбата, премиерот Ковачевски придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ и амбасадорката на Постојаната ...
| | веќе видена | слични

 На средбата е пренесена поддршка од ПЕС за енергијата која е внесена во дијалогот со Република Бугарија која остава простор за напредок. Претседателот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети оствари средба со шпанскиот амбасадор Хозе Луис Лозано Гарсија, при што изрази ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 484 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 12 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков: Да се пушти Македонија на патот кон Европа, не значи дека се пушта во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: