ЕУ планира четирикратно да го зголеми производството на микрочипови до 2030 година

2 копии

Европската комисија наскоро ќе го претстави планот за четирикратно зголемување на производството на електронски чипови во Европа до 2030 година, а тоа ќе биде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мнозинството од американскиот Претставнички дом го поддржа законот вреден неколку милијарди долари, со цел да се зголеми конкурентноста со Кина и да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јапонската Toyota Motor Corp. останува најголемиот светски производител на автомобили откако објави дека успеале да продадат 10,5 милиони возила во 2021 ...
| | веќе видена | слични

„Сакаме да достигнеме 20 отсто од светското производство до 2030 година, знаејќи дека дотогаш пазарот треба да се удвои. Затоа Европа треба да го зголеми ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 1 минутa Јапонската Toyota во петокот соопшти дека нејзината продажба на возила се зголемила за 10,1% минатата година, што ја прави ...
| | веќе видена | слични

Останато

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 977 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ планира четирикратно да го зголеми производството на микрочипови до 2030 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: