Џонсон ќе ја посети Источна Европа, планира и телефонски разговор со Путин


Британскиот премиер Борис Џонсон во наредните денови ќе се слушне телефонски со рускиот претседател Владимир Путин и ќе ја посети Источна Европа, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Додека американските трупи пристигнуваат во Полска, а француските и германските лидери се подготвуваат да ги посетат Киев и Москва, американските власти велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Русија денеска испрати два бомбардери со долг дострел со нуклеарно оружје да патролираат над својот сојузник Белорусија поради растечките тензии околу Украина, ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон и францускиот претседател Емануел Макрон во саботата телефонски разговарале за ситуацијата во Украина, се вели во соопштението ...
| | веќе видена | слични

Светот ја следи неиспровоцираната агресија на Русија кон Украина. Активностите на Русија се закана не само за Украина, туку и за Европа и за меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски стравува дека американската администрација можеби намерно ја предимензионира наводната закана од руска инвазија врз ...
| | веќе видена | слични

Кремљ објави дека германскиот канцелар Олаф Шолц ќе ја посети Москва на 15 февруари, една недела по Макрон, во контекст на тензиите меѓу Русија и Западот околу ...
| | веќе видена | слични

„Датумот е договорен. Г-дин Шолц ќе ја посети Москва на 15 февруари. Овие ќе бидат важни билатерални разговори“, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.Ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон ќе ја посети Источна Европа, планира и телефонски разговор со Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: