Во Прилепско голем интерес за државно земјоделско земјиште под концесија


Преку 400 хектари државно земјиште во прилепскиот дел од Пелагонија ќе бидат ставени во функција за новата производствена година. Потпишани се над 220 договори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, во Велес министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, ги додели договорите за давање на државно земјоделско земјиште под ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Денеска, во Прилеп, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, заедно со заменик министерот Трајан Димковски, ги доделија првите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Досега се откупени околу 16.500 тони тутун од 22.000, за колку што има склучено договори со просечна отклупна цена од 197 денари. Министерот за земјодeлство, ...
| | веќе видена | слични

Работните средби на терен ги продолжуваме во Прилеп. Главна тема на нашата дискусија беа состојбите со откупот на тутун кој е во тек, како и државниот пристап ...
| | веќе видена | слични

Тој при денешното доделување на договорите за земјоделците за земање под концесија на државното земјоделско земјиште, најави увид во состојбите и текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Прилепско голем интерес за државно земјоделско земјиште под концесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: