Водечки американски генерал: Руска инвазија на Украина би предизвикала голем број жртви


Водечкиот американски генерал Марк Мили изјави дека евентуалната руска инвазија на Украина би била „страшна“ и ќе доведе до голем број жртви. Мили ја опиша, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија ги засилила подготовките за „сеопфатна инвазија“ врз Украина, но не е јасно дали Москва се решила за таков лекор, соопшти американските функционери ...
| | веќе видена | слични

Русија има собрано најмалку 70 отсто од воената моќ која најверојатно планира да ја распореди до средината на месецов за да му овозможи на претседателот ...
| | веќе видена | слични

Русија ги засили подготовките за сеопфатна инвазија на Украина, но не е јасно дали Москва се одлучила на таков чекор, изјавија американските власти, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот генерал Марк Мили им порача на официјалните лица дека Киев може да падне во рок од 72 часа доколку се случи целосна руска инвазија на Украина. За ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американските власти истакнуваат дека американската разузнавачка служба проценува дека Русија подготвува голема инвазија на Украина и дека веќе располага со 70 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водечки американски генерал: Руска инвазија на Украина би предизвикала голем број жртви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: