Контроли во 347 угостителски објекти, затекнати 56 малолетници (ВИДЕО)


Полициски службеници од сите сектори за внатрешни работи во рамки на Бирото за јавна безбедност, во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера околу 22.15 часот на ул. „Лазар Димитров“ во Скопје од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил приведен В.Р. (38) од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
7 копии
5 копии
2 копии

Вчера (04.02.2022) во периодот од 06.30 до 09.30 часот, врз основа на утврдени приоритети за подобрување на јавната безбедност, особено помеѓу учениците во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

При контрола на 391 возило кои вршат јавен превоз на деца, исклучени се од сообраќај 11 возила и утврдени се 20 кривични дела, информира денеска Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот за надворешни работи Бујар Османи како дел од најавената широка консултација која започна веднаш да се ...
сите 401 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Контроли во 347 угостителски објекти, затекнати 56 малолетници (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: