Селекторот на Црна Гора по ЕП: Ако ова е неуспех, јас ќе си заминам со крената глава…

Црна Гора важеше за едно од најпријатните изненадувања во првата фаза на ЕП 2022, потоа ја почна главната фаза со извонредна победа над Хрватска, но ...
| | веќе видена | слични

Добро познатиот новинар на „Скај Италија“, Фабио Кареса, е песимист околу шансите на италијанската репрезентација во мартовските баражи за Светско првенство, и ...
| | веќе видена | слични

Паузата која што ќе биде повеќе од шест недели за време на одржувањето на Светското првенство во Катар, претставува голем проблем за најсилните европски лиги и ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Челзи, Хаким Зијеш повеќе нема да добива повик за репрезентацијата на Мароко додека таму е селектор Вахид Халилхоџиќ. Причината поради која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 86 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 185 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селекторот на Црна Гора по ЕП: Ако ова е неуспех, јас ќе си заминам со крената глава…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: