(ВИДЕО) Кучуќ: До решенија ќе се дојде со образовна, културна и инфраструктура поврзаност


Да го слушнам секој еден глас, кој ќе ми каже во која насока се движи македонската демократија, колку високи се стандардите, каде има отстапки, додаде Ќучук. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ни треба брзо но не и избрзано решение со Бугарија. Бидејќи решението коешто ќе се постигне треба да биде прифатливо од двете страни и ќе претставува основа за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ни треба решение, засновано на меѓусебно почитување и на европските вредности. Ова решение треба да резултира со укинувањето на ветото на Бугарија и да послужи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Софија идната седмица, на 10 или 11 февруари министерствата за надворешни работи на С. Македонија и Бугарија ќе ги продолжат разговорите на експертско ниво ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Имавме многу плодни дискусии и заклучивме дека е потребно да се врати довербата меѓу двете влади, но и меѓу општествата и граѓаните на Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Важна е рамнотежата меѓу брзо и квалитетно решение за проблемот со Бугарија. Во интервју за МИА, по првата посета на Брисел како премиер, Димитар Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ обвини за контрадикторни ставови на Османи и Маричиќ во однос на разговорите со Бугарија. Опозицијата тврди дека министрите се разидуваат во ...
| | веќе видена | слични

Нова рунда преговори – Османи и Генчовска следната недела во Софија ќе договараат нов роковник за пакетот 4+1. Шефот на дипломатијата Османи денеска потврди ...
| | веќе видена | слични

Власта излегува со контрадикторни ставови во однос на разговорите со Бугарија. Едно говори министерот за евроинтеграции Маричиќ, друго кажува министерот за ...
| | веќе видена | слични

Потребно е брзо, но квалитетно решение со соседна Бугарија за да се отворат долгоочекуваните преговори со Европската Унија, вели премиерот Димитар Ковачевски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 295 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Високиот претставник на германскиот Бундестаг за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје изјави дека а ко Македонија го отфрли францускиот предлог, друг може ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 165 | | | веќе видена

Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
сите 256 | | | веќе видена

Четириесет и седум полицајци се повредени вечерва во судирите со дел од учесниците на протестите против францускиот предлог, потврдија за МИА од МВР.Дел од ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Кучуќ: До решенија ќе се дојде со образовна, културна и инфраструктура поврзаност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: