Ковачевски: Се покажува дека со Петков го одбравме вистинскиот пристап


4 копии

Ни треба брзо но не и избрзано решение со Бугарија. Бидејќи решението коешто ќе се постигне треба да биде прифатливо од двете страни и ќе претставува основа за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ни треба решение, засновано на меѓусебно почитување и на европските вредности. Ова решение треба да резултира со укинувањето на ветото на Бугарија и да послужи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Софија идната седмица, на 10 или 11 февруари министерствата за надворешни работи на С. Македонија и Бугарија ќе ги продолжат разговорите на експертско ниво ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Имавме многу плодни дискусии и заклучивме дека е потребно да се врати довербата меѓу двете влади, но и меѓу општествата и граѓаните на Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Важна е рамнотежата меѓу брзо и квалитетно решение за проблемот со Бугарија. Во интервју за МИА, по првата посета на Брисел како премиер, Димитар Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Нова рунда преговори – Османи и Генчовска следната недела во Софија ќе договараат нов роковник за пакетот 4+1. Шефот на дипломатијата Османи денеска потврди ...
| | веќе видена | слични

Потребно е брзо, но квалитетно решение со соседна Бугарија за да се отворат долгоочекуваните преговори со Европската Унија, вели премиерот Димитар Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за МИА после неговата прва работна посета на ЕУ и НАТО, премиерот Ковачевски инсистира дека неговата влада сака да вложи максимален напор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 195 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 911 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Се покажува дека со Петков го одбравме вистинскиот пристап

Од:
До кого (е-маил):
Порака: