РКЕ: Ако сте имале млаки или ладни радијатори треба да добиете пониски сметки

Согласно Правилникот за утврдување на квалитетот на испорачаната топлинска енергија, потрошувачите кај кои е констатирано со решение од страна на комисијата за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Наглиот пораст на цените на енергенсите на пазарот ги активира европските влади во обид да ги заштитат граѓаните од ценовниот шок и да им помогнат во плаќањето ...
| | веќе видена | слични

Кризата со високите цени на енергенсите поттикна дел од владите на повеќе европски земј да донесат мерки за заштита на граѓаните од ценовниот шок и да им ...
| | веќе видена | слични

Сиромашните семејства и бројни студенти во Германија ќе добијат еднократна помош поради високите сметки за греење, одлучи денес владата. Министерката за ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на струјата ги стигна граѓаните, откако дел од нив деновиве ги добија сметките за потрошена електрична енергија. Најчесто се движат од пет илјади ...
| | веќе видена | слични

Сиромашните семејства како и голем број студенти во Германија ќе добијат еднократна помош за високите сметки за парно, одлучи денеска германската влада. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, денеска најави „ново храбро и трајно“ намалување за 13 отсто на годишниот данок на сопственост на недвижнини, одлука, која ...
| | веќе видена | слични

Белгија ќе го намали данокот на додадена вредност (ДДВ) на електричната енергија како дел од пакетот мерки за заштита на потрошувачите од поскапувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска на прес конференција ги претстави шесте забелешки кои што ВМРО-ДПМНЕ со аргументи ги има ...
сите 437 | | | веќе видена

Македонија е внедрена во погрешна рамка закачена на погрешен ѕид, тој ѕид нè оддалечува од европската перспектива и не се знае кога ќе можеме да ја реализираме ...
сите 519 | | | веќе видена

Скопје е град на соживот, солидарност, во кој нашите сограѓани треба мирно и безбедно да живеат и да се почитуваат, изјави денеска градоначалничката на Град ...
сите 238 | | | веќе видена

„СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 332 | | | веќе видена

-Сакам да ве уверам дека и покрај тоа што има хушкачи и луѓе коишто лиферуваат на дневна основа лажни вести сакајќи да ги манипулираат Македонците нема да ...
сите 276 | | | веќе видена

Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ предлага Македонија да го искористи правото на вето за влез на Финска и Шведска во НАТО со јасно ставање до знаење дека ...
сите 14 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон и се обрати на британската јавност поднесувајќи ја својата оставка.На почетокот на своето обраќање Џонсон им се заблагодари на ...
сите 182 | | | веќе видена

Очекувам сите политички партии да бидат на ниво на својата одговорност и да повикаат на мирни протести. Заеднички да го сочуваме достоинството на нацијата, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Левица бара оставка од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и шефот на дипломатијата, Бујар Османи заради сценирање насилство. Левица пак ги ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ: Ако сте имале млаки или ладни радијатори треба да добиете пониски сметки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: