Шпанија во финале, но за „Марка“ тоа не е настан број еден! Во Франција приказната е поинаква!


Шпанија се пласираше во финалето на Европското првенство во ракомет и ќе има шанса да влезе во друштво на Шведска (противникот во битката за златен медал), ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Унгарија, која на Европското првенство заедно со Словачка беа домаќини, не успеа да обезбеди место меѓу најдобрите 12 ...
| | веќе видена | слични

Француската ракометна репрезентација иако беше еден од главните фаворити за осовјување на златниот медал на неодамна завршеното Европско првенство во Унгарија ...
| | веќе видена | слични

Заврши Европското првенство во кое титулата ја освои репрезентацијата на Шведска со победата во големото финале против Шпанија. Најдобрата македонска селекција ...
| | веќе видена | слични

Зад нас е уште еден голем ракометен настан Европското првенство кое заврши со триумф на Шведска која по пауза од две децении одново е број еден на стариот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 435 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 218 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 276 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија во финале, но за „Марка“ тоа не е настан број еден! Во Франција приказната е поинаква!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: