Додека некои милијардери летаат во вселената, еден ги спасува Земјаните со евтини лекови


И додека милијардерите како Џеф Безос (Blue Origin) или Ричард Бренсон (Virgin Galactic) летаат во вселената од обест, досада, се колнат во општествената ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шпанските научници открија астероид широк 1,2 километр во орбитата на Земјата, кој би можел да остане во неа уште најмалку 4.000 години, но не претставува ...
| | веќе видена | слични

Научниците потврдија дека Земјата ја следи „тројански астероид“ – дури вториот таков објект досега откриен, како што велат истражувачите, овој примерок ветува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓународната вселенска станица орбитира околу Земјата веќе 23 години, а НАСА планира да ја задржи во функција до 2030 година. По нејзиното пензионирање, НАСА ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека некои милијардери летаат во вселената, еден ги спасува Земјаните со евтини лекови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: