Стотици илјади риби изумреле од студот во Грција

Холандскиот рибарски брод „ FV Margiris“ , вториот по големина во светот, исфрли повеќе од 100.000 мртви риби во Атлантскиот Океан во близина на Франција, што ...
| | веќе видена | слични

Рибокрадците не мируваат и натаму го пустошат рибниот фонд во Охридското Езеро. Иако има забрана за риболов нема концесионер и рибочувари. Состојбата е ...
| | веќе видена | слични

Кај нив биле пронајдени и одземени шест рибарски мрежи со вкупна должина од 360 метри со улов на риба и пловен објект. Три лица од охридското село Љубаништа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тројца жители на село Љубаништа биле затекнати како незаконски ловат риба во водите на Охридското езеро. Тие се приведени, а им се одземени и шест рибарски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 28.01.2022 во 07.40 часот во авто камп „Љубаништа“ во с.Љубаништа, охридско, кај местото викано „Ќоше“, од страна на полициски службеници од Полициска ...
| | веќе видена | слични

Службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Охридско Езеро“ при Регионален центар за гранични работи Запад вчера во охридскиот авто камп „Љубаништа“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стотици илјади риби изумреле од студот во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: