Конференција за градење доверба, заедништво и сојузништво меѓу Македонија и Бухгарија


Конференцијата БГМК 2030 „Граѓански придонес во градење на доверба, заедништво и сојузништво“ денеска ќе се одржи на Американски Универзитет на Европа – ФОН. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Известувачот на ЕП за С. Македонија и европратеник од Бугарија Илхан Ќучук денеска се сретнал со премиерот Димитар Ковачевски, кој е во прва официјална посета ...
| | веќе видена | слични

Делегација на Партијата за движење на Турците (ТХП), предводена од председателот Енес Ибрахим, во Брисел одржа низа средби со повеќе европратеници. „ТХП како ...
| | веќе видена | слични

Оваа година Европскиот парламент усвои одлука годинава во Европа е посветена на младите. За младите и младинските политики разговаравме со пратеничката Моника ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Новата Влада во Софија успеа да започне добар процес кој има за цел да ги зближи Бугарија и Северна Македонија, да ја погледне историската перспектива, а во ...
| | веќе видена | слични

Според Андреј Стојкоски, член на управниот одбор на Национален младински совет на Македонија, врсниците од Македонија и од Бугарија имаат многу заеднички ...
| | веќе видена | слични

Ние сме блиски земји кои имаат плодна почва на соработка и кои може да се почитуваат едни со други, рече пратеничката на ЛДП Моника Зајкова на конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Младите во Бугарија и Македонија делат исто секојдневие, решението е меѓусебна соработка, е заклучокот произлезен од конференцијата  БГМК2030 „Граѓански ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 483 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 108 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конференција за градење доверба, заедништво и сојузништво меѓу Македонија и Бухгарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: