Зошто вреди да се има акцијата на НЛБ Банка?

8 копии

ТТК Банка ќе изврши исплата на годишната камата по каматна стапка од 2,7 % на годишно ниво на имателите на Корпоративна обврзница – втора емисија на обврзници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Руските банки остварија рекордни 2,4 трилиони рубљи (31 милијарда долари) добивка минатата година бидејќи економското закрепнување го ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути По повод 20 години од своето основање, Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје ѝ додели пригодна плакета на ...
| | веќе видена | слични

Нафтениот и гасен гигант Шел планира да потроши милијарди долари за програмата за откуп на акции, по силното закрепнување на работењето минатата година, јави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата денеска извести за нето приход од 11.5 милијарди долари или 1.50 долари по акција во четвртиот квартал од 2021 година. Таа изгуби четири милијарди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 545 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 294 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 346 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто вреди да се има акцијата на НЛБ Банка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: