СИТЕ ГИ ЧЕКААТ НОВИТЕ СМЕТКИ ЗА ПАРНО Како ќе се пресметаат ладните радијатори?

Согласно Правилникот за утврдување на квалитетот на испорачаната топлинска енергија, потрошувачите кај кои со решение од страна на комисијата за проверка на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Наглиот пораст на цените на енергенсите на пазарот ги активира европските влади во обид да ги заштитат граѓаните од ценовниот шок и да им помогнат во плаќањето ...
| | веќе видена | слични

Кризата со високите цени на енергенсите поттикна дел од владите на повеќе европски земј да донесат мерки за заштита на граѓаните од ценовниот шок и да им ...
| | веќе видена | слични

Сиромашните семејства и бројни студенти во Германија ќе добијат еднократна помош поради високите сметки за греење, одлучи денес владата. Министерката за ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на струјата ги стигна граѓаните, откако дел од нив деновиве ги добија сметките за потрошена електрична енергија. Најчесто се движат од пет илјади ...
| | веќе видена | слични

Сиромашните семејства како и голем број студенти во Германија ќе добијат еднократна помош за високите сметки за парно, одлучи денеска германската влада. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, денеска најави „ново храбро и трајно“ намалување за 13 отсто на годишниот данок на сопственост на недвижнини, одлука, која ...
| | веќе видена | слични

Белгија ќе го намали данокот на додадена вредност (ДДВ) на електричната енергија како дел од пакетот мерки за заштита на потрошувачите од поскапувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако навидум ништо не се случуваше последните години помеѓу македонската и српската црква, интензивна дипломатија за решавање на канонскиот статус на МПЦ, ...
сите 751 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот покажа дека владата на СДСМ и ДУИ води катастрофална економска политика. Кризата со ребалансот на буџетот нема да се надмине, туку уште ...
сите 317 | | | веќе видена

Вооружен напаѓач уби најмалку 19 деца и двајца возрасни во вторникот во напад во основно училиште во југозападната американска држава Тексас, едно од ...
сите 127 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Џафери не чувствува вина и одговорност поради снимката која што излезе по завршувањето на една од собраниските седници во која се слушаа ...
сите 357 | | | веќе видена

-Ова значи дека Кина изгледа е спремна на тесна соработка со Русија, вклучително и во воената сфера, изјави протеставникот, пренесија некои американски ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИТЕ ГИ ЧЕКААТ НОВИТЕ СМЕТКИ ЗА ПАРНО Како ќе се пресметаат ладните радијатори?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: