Замрзнати штекери, врата блокирана со снег: Како изгледа зимата ширум светот? (фото)

 Периодов се соочуваме со многу студено време и температурите секојдневно се спуштаат под нулата. А, бидејќи има уште околу два месеца до пролетта, сигурно ...
| | веќе видена | слични

 Кога мислиме на зимска идила во Македонија, Пониква дефинитивно е едно од местата кои ни паѓаат на ум. Од гранки на дрвја натежнати со снег до совршени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1047 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 489 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 485 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Замрзнати штекери, врата блокирана со снег: Како изгледа зимата ширум светот? (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: