Развојна банка ја заврши 2021 година со двоцифрен раст на портфолиото и позитивни резултати

Во услови на закрепнување на домашното стопанство од здравствената криза, и во 2021 година, Развојна банка на Северна Македонија АД Скопје (РБСМ), како ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ТТК Банка ќе изврши исплата на годишната камата по каматна стапка од 2,7 % на годишно ниво на имателите на Корпоративна обврзница – втора емисија на обврзници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Руските банки остварија рекордни 2,4 трилиони рубљи (31 милијарда долари) добивка минатата година бидејќи економското закрепнување го ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути По повод 20 години од своето основање, Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје ѝ додели пригодна плакета на ...
| | веќе видена | слични

Нафтениот и гасен гигант Шел планира да потроши милијарди долари за програмата за откуп на акции, по силното закрепнување на работењето минатата година, јави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата денеска извести за нето приход од 11.5 милијарди долари или 1.50 долари по акција во четвртиот квартал од 2021 година. Таа изгуби четири милијарди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Развојна банка ја заврши 2021 година со двоцифрен раст на портфолиото и позитивни резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: