3, 4 милиони евра поддршка од германската влада за 29 фирми-членки на Комората за Дуалниот модел на образование

29 фирми - членки на Стопанската комора на Северна Македонија, преку Коморскиот инвестициски форум, во кој ко-претседатвач е претседателот Бранко Азески, ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мојата девиза е очекувањата да се во корелација со реалноста, а константа на мојот живот е да правиш нешто за заедницата, бидејќи сам не си за никаде, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интервјуто на Претседателот Бранко Азески, во економскиот магазин „Економија и Бизнис“ по повод 100 годишнината од Стопанска комора на Македонија што излегува ...
| | веќе видена | слични

Има многу дефиниции за бизнисот. Уште толку книги, научни трудови, рецензии, докторати, и што ли уште не. Народски кажано, бизнисот во суштина се состои во тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со формирањето на Советот за унапредување на високо образование и стратешки истражувања во Стопанската комора на Северна Македонија почна остварувањето на ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора месецов ја започнува да ја реализира Програма за развој на стартап бизниси кој ќе трае 4 месеци . – Една од целите на Програмата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на Македонија од овој месец започнува со четиримесечна бесплатна Програма за развој на стартап бизниси. Една од целите на Програмата е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мега интервју на Претседателот Бранко Азески, во економскиот магазин „Економија и Бизнис“ по повод 100 годишнината од Стопанска комора на Македонија што ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија вели дека во изминатиот период се правени грешки во развојот на земјата поради неодлучноста. Бранко ...
| | веќе видена | слични

Бранко Азески, претседател на стопанската комора во интервју за економскиот магазин „Економија и Бизнис“ направено по повод 100 годишнината од Стопанска комора ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 493 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 841 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

3, 4 милиони евра поддршка од германската влада за 29 фирми-членки на Комората за Дуалниот модел на образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: