3, 4 милиони евра поддршка од германската влада за 29 фирми-членки на Комората за Дуалниот модел на образование

29 фирми - членки на Стопанската комора на Северна Македонија, преку Коморскиот инвестициски форум, во кој ко-претседатвач е претседателот Бранко Азески, ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мојата девиза е очекувањата да се во корелација со реалноста, а константа на мојот живот е да правиш нешто за заедницата, бидејќи сам не си за никаде, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интервјуто на Претседателот Бранко Азески, во економскиот магазин „Економија и Бизнис“ по повод 100 годишнината од Стопанска комора на Македонија што излегува ...
| | веќе видена | слични

Има многу дефиниции за бизнисот. Уште толку книги, научни трудови, рецензии, докторати, и што ли уште не. Народски кажано, бизнисот во суштина се состои во тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со формирањето на Советот за унапредување на високо образование и стратешки истражувања во Стопанската комора на Северна Македонија почна остварувањето на ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора месецов ја започнува да ја реализира Програма за развој на стартап бизниси кој ќе трае 4 месеци . – Една од целите на Програмата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на Македонија од овој месец започнува со четиримесечна бесплатна Програма за развој на стартап бизниси. Една од целите на Програмата е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мега интервју на Претседателот Бранко Азески, во економскиот магазин „Економија и Бизнис“ по повод 100 годишнината од Стопанска комора на Македонија што ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија вели дека во изминатиот период се правени грешки во развојот на земјата поради неодлучноста. Бранко ...
| | веќе видена | слични

Бранко Азески, претседател на стопанската комора во интервју за економскиот магазин „Економија и Бизнис“ направено по повод 100 годишнината од Стопанска комора ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 836 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 772 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 402 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 772 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена

Општина Дебар до своите граѓани упати апел да бидат внимателни по зголемената инциденца на заразата со Ковид-19 во земјата и двата нови случаи во Дебар.Се ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

3, 4 милиони евра поддршка од германската влада за 29 фирми-членки на Комората за Дуалниот модел на образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: