И „Меѓаши“ бара од Владата второто полугодие да почне со онлајн настава


Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ соопшти дека упатила барање до Владата и Комисијата за заразни болести со цел, како што наведуваат, да се преиспита ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Квалитетно образование достапно и пристапно за секое дете е еден од врвните приоритети на Министерството за образование и наука на коj продолжуваме забрзано да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На основците и средношколците во Србија, поради пикот на коронавирусот, а со одлука на Министерството за образование, продолжен им е февруарскиот распуст, јави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска имаше работен состанок со амбасадорот на Италија, Андреа Силвестри и претставникот за образование и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири и директорот на Светска банка Масимилијано Паолучи денеска во Скопје разговараа за квалитетно образование ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование Бранко Ружиќ донесе одлука за промена на Календарот на воспитно-образовната работа за основните и средните училишта. Врз основа на ...
| | веќе видена | слични

Еден од главните приоритети ми е подготовка на нова стратегија за образование која ќе биде прифатена од сите и ќе ја применува секој следен министер. За многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Учениците во основните и средните училишта во Србија веројатно ќе имаат уште една недела одмор во февруари. Ова поради зголемениот број заразени со ковид во ...
| | веќе видена | слични

Во својство на овластен застапник на организациите Либрис и Граѓанска иницијатива за образовни реформи Драгана Спасевска најавува радикални чекори ако владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 260 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И „Меѓаши“ бара од Владата второто полугодие да почне со онлајн настава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: