Остин: Магнитудата на насобраните руски сили околу Украина говори дека тоа не се воени маневри


Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот државен секретар Антони Блинкен му рекол на својот руски колега Сергеј Лавров во вчерашниот телефонски разговор дека сега е време да се повлечат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Биолошките лаборатории кои се финансирани од Вашингтон, а се наоѓаат во близина на руските граници се голем ризик, изјави директорката на руската служба за ...
| | веќе видена | слични

За првпат во последните неколку месеци, колку што трае кризата на украинската граница, рускиот претседател Владимир Путин зборуваше за намерите на Русија, но и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Остин: Магнитудата на насобраните руски сили околу Украина говори дека тоа не се воени маневри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: