Нов црн рекорд во Турција, повеќе од 93.000 случаи на коронавирус за 24 часа

5 копии

Русија во недела ќе ублажи некои од своите епидемиолошки мерки во борбата против коронавирусот, и покрај рекордниот број пријавени случаи на инфекција во време ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Епидемиологот и член на Кризниот штаб во Србија, Предраг Кон смета дека земјата е во пикот на бранот на епидемијата, додавајќи дека во наредните недели може да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Владата на Шпанија од следниот четврток ќе го укине задолжителното носење на маски на отворено, како мерка против коронавирусот, изјави денеска министерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јасните пораки од турските власти дека имаат проблем да им дозволат на Финска и Шведска да влезат во НАТО, создадоа загриженост и благ шок во Хелсинки и ...
сите 845 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 441 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 273 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 276 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 213 | | | веќе видена

Вчера во 18:20 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај с. Колари, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов црн рекорд во Турција, повеќе од 93.000 случаи на коронавирус за 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: